PEEDU KASS MOMENTUM

Aasta Jazzansambel 2017 tiitli võitnud Peedu Kass Momentum on Eesti jazztrio, keda sageli kohtab mängimast väljaspool kodumaad. Trio on kokku kutsunud kontrabassist Peedu Kass ning ansamblis loovad temaga jazzimaagiat pianist Kristjan Randalu ja värske liige, trummar Kaspars Kurdeko. Momentum mängib kaasaegset jazzi, mis on selge kõlaga, põhjamaiselt karge ja pakatab rütmilisest intensiivsusest. Lood pärinevad eelkõige Peedu ja Kristjani sulest. Nende muusikas on teravust, tempokust ja finessi.


Esimeste eestlastena valiti ansambel esinema maailma suurima jazzmuusika eksportmessi Jazzahead 2015 ametliku programmi. Bändi esimene album ilmus 2016. aastal ja seejärel eraldi Jaapanis 2017. aastal. Nad on esinenud olulisematel jazzifestivalidel Euroopas nagu London Jazz Festival, Jazz Jantar Poolas, JazzyColors Prantsusmaal ning mitmetes riikides nagu Kanadas, Austraalias, Jaapanis, Belgias, Kreekas, Luksemburgis, Ungaris, Soomes, Saksamaal, Lätis ja Venemaal.


Peedu Kass on hinnatud bassist nii Eesti kui ka Euroopa jazziskenes. Tema mängu kuuleb järjest enam ka heliplaatidel väljaspool kodumaad. Peedu on Eestit esindanud Euroopa Džässorkestris ja pälvinud Elioni Noore Jazzitalendi preemia 2010. aastal. Muuhulgas on ta komponeerinud muusikat ERSOle, lühifilmidele, televisioonile ja bigbandile. Kriitikute sõnul on kontrabass tema kätes enamat kui lihtsalt saatepill.


Pianist Kristjan Randalu on Eesti Jazzi saadik maailmas. Ta on avaldanud oma sooloalbumi ECM plaadifirma alt ja esinenud regulaarselt selliste jazzistaaridega nagu Dhafer Youssef, Ben Monder, Ari Hoenig, Nguyen Le ja Nils Petter Molvaer. Kristjani särav virtuoossus ja kompromissitu pühendumine muusikale ei jää kellegile märkamata. Kaspars Kuredeko on Läti jazzmuusikute raudvara. Tema mäng on elegantne ja täpne, mängleva kergusega esitab ta kõige kaelamurdvamaid rütmipassaaže.


“Trio oli avastanud viisi, kuidas erinevaid ja juba pealtnäha kulunud džässi-osiseid uuesti käivitada, ning iga selline element oli reljeefselt toimiv juba seetõttu, kuidas eri persoonid ennast vastastikku esitlesid. Olin elevil ja ekstaasis ja tol hetkel tundus, et saan kõigest aru. Momentum oli klaar kogemus ja paistis peente üksikasjadeni läbi.” Tõnis Kahu, Eesti Ekspress


Peedu Kass Momentum astub üles reedel 26. augustil 19:00 Pärimusmuusika Aidas.


www.peedukass.com

Peedu Kass Momentum, which won the 2017 Jazz Ensemble of the Year title, is an Estonian jazz trio. The trio has been brought together by double bassist Peedu Kass, and pianist Kristjan Randalu and a new member, drummer Kaspars Kurdeko. Momentum plays modern jazz that is clear, crisp Nordic and full of rhythmic intensity. The pieces are composed by Peedu and Kristjan.


As the first Estonias the ensemble performed in the official program of the world's largest jazz music export fair Jazzahead 2015. The band's first album was released in 2016 and then separately in Japan in 2017. They have performed at major jazz festivals in Europe such as the London Jazz Festival, Jazz Jantar in Poland, JazzyColors in France and in several countries such as Canada, Australia, Japan, Belgium, Greece, Luxembourg, Hungary, Finland, Germany, Latvia and Russia.


Peedu Kass Momentum will perform on Friday 26.08 19:00 at Pärimusmuusika Ait.