Rütmiromantika: “Musicae poeticae”

(Mis juhtub, kui) kohtuvad artistid, keda ühendab lisaks muusikale ka sõprus, kuurortlinnas möödunud lapsepõlv ja soov üksteisest inspireeruda? Nad tulevad Viljandisse, kaasas pillid ja aegade tagused helisalvestised eesti luuletajatelt, et panna need kaks kokku ja vaadata, mis juhtuma hakkab. Kuidas ühendada trumm, lumm ja muusikaline tagavarakumm? Kas meetrumit mõjutab meetrika ja meloodiaid metafoorid? Või vastupidi? Parimatest parima, eesti luuleklassikaga autorite endi ja suurte sõnakunstnike esituses astub dialoogi alljärgnev koosseis:

Marek Talts on kitarrist, kes mängib väga erinevates ansamblites ja osaleb projektides, mille muusikaline fookus on rütmimuusikal ja improvisatsioonil. (Mingo Rajandi Kvintett, Liisi Koiksoni ansambel, Trio Maag, Kadri Voorand Kvartett, Ro:Toro jt). Elektrikitarr, mis teadagi on väga mitmepalgeline instrument, võib Mareki käe all olla nii stiilne ja heakõlaline muusikariist, kui taltsutamatu loodusjõud.

Leonora Palu on klassikalise haridusega flötist, kelle muusikaline tegevus on hämmastavalt laiaulatuslik: töö orkestrite koosseisus, esinemised solistina, kammer- kui kaasaegse muusika koosseisud ning hämmastavad etteasted vabaimprovisaatorina. Kuidas ühest hõbedasest torust saab nii palju ilusat ja üllatavat välja tulla, jääb mõistatuseks. Kõigele lisaks on Leonora ka andekas luuletaja, kelle sulest on ilmunud kolm vaimukat luulekogu.

Tiit Kevad on trummar, kelle peale saavad loota muusikalised koosseisud rokist ja popist džässi ja avangardini, kantrist ja folgist muusikalide ja tantsupeoni. Muusikaline vabaimprovisatsioon on ometi üks neist võimalustest, mis seni kasutamata. See lünk saab nüüd täidetud ja täpse käega rütmimeister pungibändides möödunud noorusaja spontaansuse juurde tagasi juhatatud.

Siim Angerpikk on näitleja, lavastaja ja muusikaline eksperimenteerija. Kunagi esitas ta koos sõpradega korralikku rokk- ja popmuusikat, mille vahepaladeks olid ettearvamatud vabaimprovisatsioonid, aga nüüd on vastupidi - kõnnitakse tunnetuse tundmatutel teedel ja lubatakse vahele süüdimatult seda, mis meele järele on.

NELJAPÄEV 26.08.2021

20.00-21.00 Rütmiromantika – Sakala keskuse hoov